Пилотирање InnoSchool иновативног програма учења (ILS-а) у Србији започето је 1. октобра 2020. и завршено крајем фебруара 2021. године.
Поховани голуб (Лука Драшковић, Лазар Магдич, Предраг Јевтић), ментор Ивана Михаиловић прво место, основни ниво
Риболовци (Михаило Марковић и Драган Грујић), ментор Јелена Ћирковић, треће место, основни ниво.
За напредни нисмо учествовали јер су ученици млађих разреда.
Честитамo ученицима и посебно менторима Ивани Михаиловић, Јелени Ћирковић и Александри Станојевић. Поносни смо на њих.
ILS је програм учења о предузетништву и социјалном предузетништву који комбинује традиционалне наставне методе предавања у учионици са онлајн озбиљном игром (InnoSchool игрицом) и на тај начин помаже у стварању следеће генерације социјалних предузетника и иноватора. Атрактивност оваквог вида учења огледа се у његовом образовно-забавном карактеру, гејмификацији образовног садржаја кроз игрицу и интеграцији објава постигнутих резултата током играња игрице са друштвеним мрежама.
У пилотирању ILS-а учествовало је 350 ученика и 26 наставника из 10 београдских средњих школа, који су по први пут применили овај алат у настави и тестирали његов учинак на развој и образовање ученика у домену предузетништва, социјалног предузетништва и социјалних иновација.
ILS је пилотиран као део редовних часова или као ваннаставна активност. У складу са претходним знањима, ученици су у оквиру игрице бирали основни или напредни ниво; игрица их је даље поступно водила кроз 5 тј. 6 нивоа (образовних целина) и упућивала у изазове и потребе савременог друштва, основе социјалног предузетништва и све сегменте важне за рад једног социјалног предузећа тј. израду пословног/бизнис плана осмишљених социо-пословних идеја.
Најбољи ученички тимови из школа које су играле игрицу на напредном нивоу, своје социо-пословне идеје представиће на међушколском такмичењу које InnoSchool пројекат организује 25. марта 2021. године.
InnoSchool је пројекат који се реализује у оквиру Транснационалног програма Дунав у 9 европских држава. Пројекат у Србији спроводи Регионална агенција за развој и европске интеграције Београд уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије као придруженог стратешког партнера.