Лазар Стојиљковић, ученик Техничке школе- Железник (одељење 1/3), освојио је 1.место на међуокружном такмичењу из Атлетике у дисциплини скок у даљ. Такмичење је одржано 11.05.2026.год. у Сремској Митровици. Честитамо Лазару и желимо му успехе на даљим такмичењима.
Матуранти у занимању Техничар за компјутерско управљање (CNC ) машина у пратњи предметних наставница, 12.05.2026.год. су посетили фирму BEONIN у Сремчици, која је у власништву је нашег бившег ученика. Том приликом су се упознали са радом на индустријским машинама и обрадном центру. Како су се наши бивши ученици запослени у тој фирми показали као добри радници, власник фирме је позвао заинтересоване матуранте да са њим поразговарају и размене контакте ради будуће сарадње.
У понедељак, 11. маја 2026. године, у Свечаној сали одржано је предавање представника Високe школe електротехнике и рачунарства за ученике завршних разреда.
Ученици су имали прилику да се ближе упознају са студијским програмима из области електротехнике, рачунарства, информационих технологија, аутоматике и енергетике, као и са могућностима даљег школовања и развоја каријере.
Посебан акценат стављен је на практичан рад и примену знања у складу са савременим технолошким трендовима.
У периоду од 08. до 10.05. ученици и наставници су представили Техничку школу на Сајму образовања. Сајам је организовала Градска општина Чукарица у сарадњи са Тржним центром „Ада мол”, са циљем да ученицима, родитељима и свим заинтересованим грађанима на једном месту приближи различите могућности за образовање, усавршавање и развој младих.
У петак 08.05.2026.год.,, у Техничкој школи „Колубара“ у Лазаревцу, одржано је регионално такмичење из основа електротехнике 2 на ком су учествовали ученици Тимофеј Дамјаненко и Урош Радивојевић. Тимофеј је 18-ти са 48 бодова ( првопласирани је имао 76) а Урош 28-ми од укупно 40 ученика који су били на такмичењу. Ментор ученицима била је Маја Ђаковић. Честитамо ментору и ученицима на учешћу на такмичењу.
.
Ученици друге, треће и четврте године Техничке школе имали су прилику да присуствују обележавању Интернационалног дана 08.05.2026. године на Универзитету Сингидунум.
Уз пратњу наставница Емилије Јовичић, Јелене Ћирковић и Маријане Шаровић, ученици су присуствовали свечаном пријему у амфитеатру Универзитета Сингидунум. Програм је започет поздравним говорима представника универзитета на српском и енглеском језику. Атмосферу је обогатило присуство бројних страних студената.
У оквиру програма организован је квиз знања преко платформе Kahoot, са питањима о различитим културама света. Одговоре су појашњавали страни студенти, чиме је квиз добио интерактиван и едукативан карактер.
У холу универзитета били су постављени штандови са карактеристичним обележјима и специјалитетима различитих земаља. Ученици су имали прилику да разговарају са студентима из иностранства, да се непосредно упознају са културним разликама, да стекну нова искуства и да пробају карактеристична јела, пића и посластице.
Посебно је истакнута могућност студирања у САД и програм размене студената, што је ученицима пружило увид у перспективе међународног образовања.
У разговору након посете ученици су закључили да је посета била веома занимљива и корисна. Посебно су нагласили позитивну атмосферу, интерактивност квиза и прилику да директно разговарају са студентима из других земаља.
Такмичење из математике „Мислиша“ је одржано 12.03.2026. од 12:00 до 13:30. Учествовало је 16 такмичара. Протекло је у фер и пријатној атмосфери.
Простор тишине, успомене и трајног сећања.
Дана 3. маја 2023. године, Београд и Србија били су уједињени у тишини и болу.
У трагедији у Основној школи „Владислав Рибникар“ живот је изгубило деветоро деце и школски чувар.
Зато обележавамо Недељу сећања и заједништва — да нас не окупљају трагедије, већ поштовање, емпатија и брига једних за друге.2024. године посађен је Врт сећања — симбол који чува успомене и претвара их у поруку која траје.
Пројекат Врт сећања представља достојанствен дигитални наставак простора који у школи постоји од 2024. године, када је и засађен поводом Недеље сећања. Ове године, кроз пажљиво осмишљен дигитални простор, врт симболично оживљава и добија нову димензију — место где се успомене чувају, деле и трају. Kроз симболику биљке, QР повезивање и пажљиво одабране поруке, овај сајт чува успомене на миран, савремен и трајан начин.
НЕДЕЉА СЕЋАЊА-ПОСЕТИТЕ САЈТ ТЕХНИЧКЕ ШКОЛЕ ПОСВЕЂЕН ОВОЈ ТЕМИ
У понедељак и уторак, 27. и 28. априла 2026. године, ученици другог разреда, уз подршку једне ученице првог разреда наше школе, учествовали су на семинару о репродуктивном здрављу младих. Семинар је одржан у Саветовалишту за младе општине Чукарица, у оквиру Дома здравља „Др Симо Милошевић“.
Кроз интерактивна предавања и радионице, наши ђаци су имали прилику да од стручњака добију поуздане информације о очувању здравља, развијању одговорног понашања и важности превенције. Едукација младих о овим темама је приоритет наше школе, јер верујемо да су информисаност и свест о сопственом здрављу кључни темељи за будућност.
Поносни смо на наше ученике који су показали велику заинтересованост и зрелост током трајања семинара!





